Leeds United F.C. History
Leeds United F.C. History : Foreword
1919-29 - The Twenties
1930-39 - The Thirties
1939-46 - The War Years
1947-49 - Post War Depression
1949-57 - The Reign of King John
1957-63 - From Charles to Revie
1961-75 - The Revie Years
1975-82 - The Downward Spiral
1982-88 - The Dark Years
1988-96 - The Wilko Years
1996-04 - The Rollercoaster Ride
2004-17 - Down Among The Deadmen
100 Greatest LUFC Players Ever
Greatest Leeds United Games
Players' Profiles
Managers' Profiles
Leeds City F.C. History
Leeds City F.C. Player and Manager Profiles
Leeds United/City Statistics
Leeds United/City Captains
Leeds United/City Friendlies and Other Games
Leeds United/City Reserves and Other Teams

Leeds United Friendlies: Teamsheet Index:

DateOpponentsCompetitionTeam

15-11-1919

Yorkshire Amateurs (h)

Friendly: First Team

Team

26-12-1919

Scarborough (a)

Friendly: First Team

Team

27-12-1919

Bradford Park Avenue (h)

Friendly: First Team

Team

28-02-1920

Crewe Alexandra (h)

Friendly: Non-First Team

Team

20-03-1920

Goole Town (h)

Friendly: Non-First Team

Team

27-03-1920

Yorkshire Amateurs (h)

Friendly: Non-First Team

Team

02-04-1920

Bradford City (h)

Friendly: First Team

Team

03-04-1920

Newcastle City Amateurs (h)

Friendly: Non-First Team

Team

05-04-1920

Bradford Park Avenue (h)

Friendly: Non-First Team

Team

06-04-1920

Rotherham Amateurs (h)

Friendly: Non-First Team

Team

10-04-1920

Halifax Town (h)

Friendly: First Team

Team

24-04-1920

Wakefield City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-10-1920

Bradford Park Avenue (h)

Friendly: Non-First Team

Team

31-01-1921

Ex-Leeds City XI (h)

Friendly: First Team

Team

14-03-1921

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: First Round

Team

21-03-1921

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: First Round Replay

Team

13-04-1921

Harrogate (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-09-1921

Castleford Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-09-1921

Castleford Town (h)

Friendly: Non-First Team

Team

26-09-1921

Heart of Midlothian (a)

Testimonial: Robert Preston (Hearts)

Team

17-12-1921

Wombwell (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-04-1922

Altofts WRC (h)

Friendly: Non-First Team

Team

24-04-1922

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

27-04-1922

Hull City (a)

Tournament: Hull Hospital Cup

Team

03-05-1922

Leeds Rifles (h)

Friendly: Non-First Team

Team

13-05-1922

Huddersfield Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

11-10-1922

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

25-10-1922

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

13-05-1922

Huddersfield Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

02-05-1923

Leeds Rifles (h)

Friendly: Non-First Team

Team

12-09-1923

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: First Round

Team

30-04-1924

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

10-05-1924

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

14-05-1924

Dutch Olympic XI (a)

Friendly: First Team

Team

18-05-1924

Ajax Amsterdam (a)

Friendly: First Team

Team

21-05-1924

The Hague FC (a)

Friendly: First Team

Team

25-05-1924

Bolton Wanderers (n)

Friendly: First Team

Team

03-09-1924

Halifax Town (n)

Friendly: Non-First Team

Team

15-10-1924

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: First Round

Team

30-12-1924

Corinthians (h)

Friendly: First Team

Team

01-02-1925

Leeds University (?)

Friendly: Non-First Team

Team

26-03-1925

Grimsby Town (a)

Testamonial: George Affleck (Grimsby Town)

Team

12-04-1926

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

14-04-1926

Chesterfield (a)

Testimonial: Alf Saxby (Chesterfield)

Team

08-05-1926

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

29-09-1926

Falkirk (a)

Testimonial: Joe Gowdy (Falkirk)

Team

28-10-1926

Workington (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-01-1927

Northern Nomads (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-03-1927

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

14-05-1927

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

15-10-1927

Wombwell (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-11-1927

Haw Hill Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-11-1927

Glasshoughton Colliery (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-03-1928

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

24-04-1928

Barkston Ash XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-04-1928

Heart of Midlothian (a)

Testimonial: Willie White (Hearts)

Team

07-05-1928

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

12-05-1928

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

29-08-1928

Castleford Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-11-1928

Selby Combined XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-03-1929

Heart of Midlothian (h)

Friendly: First Team

Team

22-04-1929

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

06-05-1929

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

11-05-1929

Halifax Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

30-10-1929

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

14-04-1930

Doncaster Rovers (a)

Testimonial: Fred Emery (Doncaster Rovers)

Team

28-04-1930

Hull City (a)

Tournament: Hull Hospital Cup

Team

10-05-1930

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

27-04-1931

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

09-05-1931

Huddersfield Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

02-09-1931

Horsforth (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-09-1931

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

26-09-1931

Selby Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-09-1932

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

28-11-1932

Huddersfield Town (n)

Friendly: First Team

Team

26-04-1933

Huddersfield Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

25-09-1933

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

02-05-1934

York City (a)

Testimonial: Tommy Fenoughty (York City)

Team

07-05-1934

Bristol Rovers (a)

Tournament: Bristol Hospital Cup

Team

08-04-1935

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

06-05-1935

Leeds & District XI (h)

Friendly: Non-First Team

Team

23-09-1935

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

30-09-1935

Dublin XI (h)

Friendly: First Team

Team

11-12-1935

FC Wien (Austria) (h)

Friendly: First Team

Team

27-04-1936

Halifax Town (a)

Testimonial: Frank Betteridge

Team

01-09-1936

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-09-1936

Dublin XI (a)

Friendly: First Team

Team

30-09-1936

Third Lanark (h)

Friendly: First Team

Team

05-10-1936

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

09-12-1936

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

03-05-1937

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

03-05-1937

Chesterfield (a)

Tournament: Chesterfield Hospital Cup

Team

20-09-1937

Third Lanark (a)

Testimonial: Jim Harvey

Team

20-10-1937

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

01-11-1937

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round Replay

Team

15-03-1938

Portadown (a)

Friendly: First Team

Team

30-03-1938

Bangor City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-05-1938

Norwich City (a)

Tournament: Norwich Hospital Cup

Team

20-08-1938

Huddersfield Town (h)

Tournament: League Jubilee Fund

Team

19-09-1938

Distillery (a)

Friendly: First Team

Team

20-09-1938

Newry Town (a)

Friendly: First Team

Team

19-10-1938

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

04-03-1939

Scarborough (a)

Friendly: First Team

Team

08-03-1939

Leeds University (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-04-1939

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

12-05-1939

Oslo XI (a)

Friendly: First Team

Team

14-05-1939

Oslo XI (a)

Friendly: First Team

Team

18-05-1939

Jutland XI (a)

Friendly: First Team

Team

21-05-1939

Aalborg XI (a)

Friendly: First Team

Team

23-05-1939

Jutland XI (a)

Friendly: First Team

Team

19-08-1939

Huddersfield Town (a)

Tournament: League Jubilee Fund

Team

16-09-1939

Halifax Town (a)

Friendly: First Team

Team

23-09-1939

Newcastle United (a)

Friendly: First Team

Team

30-09-1939

Derby County (a)

Friendly: First Team

Team

07-10-1939

Bradford City (a)

Friendly: First Team

Team

14-10-1939

Grimsby Town (h)

Friendly: First Team

Team

21-10-1939

Barnsley (a)

Friendly: First Team

Team

16-12-1939

Grimsby Town (a)

Friendly: First Team

Team

25-12-1939

Bury (a)

Friendly: First Team

Team

26-12-1939

Bury (h)

Friendly: First Team

Team

30-12-1939

Sheffield United (a)

Friendly: First Team

Team

01-01-1940

Darlington (a)

Friendly: First Team

Team

13-01-1940

Blackpool (a)

Friendly: First Team

Team

02-03-1940

York City (h)

Friendly: First Team

Team

22-03-1940

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

25-03-1940

Doncaster Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

26-10-1940

Army XI (h)

Friendly: First Team

Team

21-08-1943

Barnsley (a)

Friendly: First Team

Team

25-03-1944

Preston North End (h)

Friendly: First Team

Team

19-09-1944

Argyll & Sutherland Highlanders (a)

Friendly: First Team

Team

25-08-1945

Ossett Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-01-1946

Bradford Rovers (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 2nd Round

Team

12-01-1946

Bradford Rovers (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 2nd Round Replay

Team

02-02-1946

D P & E Otley (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 3rd Round

Team

02-03-1946

Normanton St John's (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 4th Round

Team

unknown

Bradford United (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 5th Round

Team

27-05-1947

Celtic (h)

Testimonial: Eric Stephenson

Team

08-08-1947

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

10-08-1947

Shamrock Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

07-02-1948

Burnley (a)

Friendly: First Team

Team

28-04-1948

Boston United (a)

Tournament: Mather Benefit Cup

Team

26-03-1949

York City (h)

Friendly: Non-First Team

Team

19-04-1949

Queen of the South (h)

Friendly: First Team

Team

26-04-1949

Stapenhill (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-05-1949

Boston United (a)

Tournament: Mather Benefit Cup

Team

19-04-1950

Wolverhampton Wanderers (h)

Testimonial: Arthur Crowther, Willis Edwards Bob Roxburgh

Team

01-05-1950

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

04-05-1950

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final Replay

Team

06-05-1950

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

10-05-1950

Dutch Select XI (a)

Friendly: First Team

Team

13-05-1950

Bondselftal (a)

Friendly: First Team

Team

21-05-1950

Nijmegen Select XI (a)

Friendly: First Team

Team

15-11-1950

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-02-1951

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-04-1951

Albion Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

23-04-1951

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

30-04-1951

York City (a)

Testimonial: Bert Brenen (York City)

Team

02-05-1951

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-05-1951

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final Replay

Team

09-05-1951

Rapid Vienna (h)

Friendly: First Team

Team

12-05-1951

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

14-05-1951

FC Haarlem (h)

Friendly: First Team

Team

16-05-1951

Leinster XI (a)

Friendly: First Team

Team

20-05-1951

Dundalk (a)

Friendly: First Team

Team

24-05-1951

Limerick (a)

Friendly: First Team

Team

27-05-1951

Cork Athletic (a)

Testimonial: Paddy O'Leary (Cork Athletic)

Team

03-10-1951

Hapoel Tel Aviv (h)

Friendly: First Team

Team

07-11-1951

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-03-1952

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-04-1952

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

10-05-1952

FC Koln (a)

Friendly: First Team

Team

11-05-1952

Limburgia (a)

Friendly: First Team

Team

16-05-1952

FC Haarlem (a)

Friendly: First Team

Team

18-05-1952

Feyernoord (a)

Friendly: First Team

Team

08-10-1952

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

22-11-1952

Northern Nomads (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-01-1953

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-01-1953

Liverpool (h)

Friendly: First Team

Team

27-04-1953

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

20-10-1953

Crystal Palace (a)

Friendly: First Team

Team

09-11-1953

Hibernian (h)

Friendly: First Team

Team

11-11-1953

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-11-1953

Dundee (h)

Friendly: First Team

Team

23-11-1953

Falkirk (h)

Friendly: First Team

Team

30-11-1953

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-12-1953

East Fife (h)

Friendly: First Team

Team

30-01-1954

Sunderland (a)

Friendly: First Team

Team

30-01-1954

Goole Town Reserves (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-02-1954

St Mirren (h)

Friendly: First Team

Team

01-03-1954

Coventry City (a)

Friendly: First Team

Team

15-03-1954

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

22-03-1954

Queen of the South (h)

Friendly: First Team

Team

29-03-1954

Aberdeen (h)

Friendly: First Team

Team

05-04-1954

Charlton Athletic (h)

Friendly: First Team

Team

28-04-1954

Netherlands "B" (a)

Friendly: First Team

Team

05-05-1954

North Netherlands (a)

Friendly: First Team

Team

06-05-1954

East Netherlands (a)

Friendly: First Team

Team

29-09-1954

Hibernian (h)

Friendly: First Team

Team

20-10-1954

Starlights (h)

Friendly: First Team

Team

25-10-1954

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

03-11-1954

Heart of Midlothian (h)

Friendly: First Team

Team

10-11-1954

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

15-11-1954

Admira Wacker (h)

Friendly: First Team

Team

24-11-1954

7th Training Battalion RC of Signals (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-01-1955

Blackpool (h)

Friendly: First Team

Team

02-02-1955

Bradford City (a)

Friendly: First Team

Team

15-02-1955

Watford (a)

Friendly: First Team

Team

19-02-1955

West Bromwich Albion (h)

Friendly: First Team

Team

07-03-1955

East Fife (a)

Friendly: First Team

Team

21-03-1955

Torquay United (a)

Friendly: First Team

Team

28-03-1955

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

03-05-1955

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

15-05-1955

Cork Athletic (a)

Friendly: First Team

Team

18-05-1955

Drumcondra (a)

Testimonial: Ben Henderson/Tommy Kinsella Testimonial

Team

03-10-1955

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

10-10-1955

Chelsea (h)

Friendly: First Team

Team

17-10-1955

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final Replay

Team

02-11-1955

Leeds University XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-11-1955

Arsenal (h)

Friendly: First Team

Team

14-11-1955

International All Stars XI (h)

Friendly: First Team

Team

28-11-1955

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

28-01-1956

Manchester United (h)

Friendly: First Team

Team

18-02-1956

Portsmouth (a)

Friendly: First Team

Team

14-03-1956

All Stars XI (h)

Testimonial: Jack Scott/Jack Marsden Benefit

Team

16-04-1956

Rampla Juniors (h)

Friendly: First Team

Team

30-04-1956

Sheffield Wednesday (h)

Testimonial: Jack Scott/Jack Marsden Testimonial

Team

01-05-1956

Darlington (a)

Testimonial: Bill Dunn Benefit

Team

02-05-1956

Chesterfield (a)

Testimonial: Freddie Capel Benefit

Team

07-05-1956

Norwich City (a)

Tournament: Norwich Hospital Cup

Team

01-10-1956

Sheffield United/Wednesday Combined XI (a)

Testimonial: Len Browning Testimonial

Team

08-10-1956

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

29-10-1956

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

26-11-1956

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

03-12-1956

Celtic (h)

Friendly: First Team

Team

26-01-1957

Sheffield United (a)

Friendly: First Team

Team

04-03-1957

Banik Ostrava (h)

Friendly: First Team

Team

18-03-1957

Hibernian (a)

Friendly: First Team

Team

08-04-1957

Dunfermline Athletic (h)

Friendly: First Team

Team

07-05-1957

Sparta Rotterdam (a)

Friendly: First Team

Team

08-05-1957

FC Haarlem (a)

Friendly: First Team

Team

14-05-1957

De Zwaluwen (a)

Friendly: First Team

Team

16-05-1957

PSV Eindhoven (a)

Friendly: First Team

Team

02-10-1957

Juventus (h)

Friendly: First Team

Team

16-10-1957

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

25-11-1957

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

15-02-1958

Huddersfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

01-03-1958

Raith Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

28-04-1958

Goole Town (a)

Friendly: First Team

Team

01-05-1958

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final Replay

Team

05-05-1958

Shamrock Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

24-09-1958

Bayern Munchen (h)

Friendly: First Team

Team

06-10-1958

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

07-10-1958

Catterick Garrison (h)

Friendly: Non-First Team

Team

20-10-1958

Motherwell (a)

Friendly: First Team

Team

05-11-1958

Djurgardens IF (h)

Friendly: First Team

Team

19-11-1958

Leeds University (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-01-1959

Huddersfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

04-02-1959

Leeds Training College (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-03-1959

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round Replay

Team

06-04-1959

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

04-05-1959

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final Replay

Team

23-05-1959

VfB Stuttgart (a)

Friendly: First Team

Team

27-05-1959

TSV 1860 Munchen (a)

Friendly: First Team

Team

30-05-1959

Karlsruher SC (a)

Friendly: First Team

Team

13-10-1959

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-11-1959

Wigan Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

18-11-1959

Leeds University (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-01-1960

Hull City (a)

Friendly: First Team

Team

09-05-1960

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

12-05-1960

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final Replay

Team

10-10-1960

Raith Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

17-10-1960

All Stars XI (h)

Testimonial: Willis Edwards/Bob Roxburgh Testimonial

Team

28-01-1961

Everton (h)

Friendly: First Team

Team

17-04-1961

Raith Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

01-05-1961

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

09-05-1961

Bradford Park Avenue (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

09-08-1961

Peterborough United (h)

Friendly: First Team

Team

12-08-1961

Peterborough United (a)

Friendly: First Team

Team

11-10-1961

Scarborough (a)

Friendly: First Team

Team

12-03-1962

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-08-1962

Morecambe (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1962

Leicester City (h)

Friendly: First Team

Team

13-08-1962

Leicester City (a)

Friendly: First Team

Team

26-01-1963

Bradford Park Avenue (h)

Friendly: First Team

Team

27-02-1963

New Brighton (a)

Friendly: First Team

Team

08-05-1963

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-05-1963

Tommy Younger's XI (h)

Testimonial: Tommy Younger Testimonial

Team

27-05-1963

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Round 1

Team

29-05-1963

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

05-06-1963

AS Roma (a)

Friendly: First Team

Team

13-08-1963

Peterborough United (h)

Friendly: First Team

Team

16-08-1963

Bradford City (h)

Friendly: First Team

Team

17-08-1963

Hartlepools United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

08-04-1964

Juventus (h)

Friendly: First Team

Team

20-04-1964

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

27-04-1964

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final Replay

Team

04-05-1964

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final 2nd Replay

Team

07-05-1964

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

14-05-1964

East Germany Olympic XI (a)

Friendly: First Team

Team

16-05-1964

SC Turbine Erfurt (a)

Friendly: First Team

Team

17-05-1964

Dynamo Dresden (a)

Friendly: First Team

Team

05-08-1964

Linfield (a)

Testimonial: Ken Gilliland Benefit

Team

07-08-1964

Ards (a)

Friendly: First Team

Team

12-08-1964

Wrexham (a)

Friendly: First Team

Team

15-08-1964

Wrexham (h)

Friendly: First Team

Team

15-08-1964

Hartlepools United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

08-03-1965

Wellington Town (a)

Testimonial: Grenville Hair Testimonial

Team

13-04-1965

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: 1st Round

Team

05-05-1965

Dutch Select XI (a)

Friendly: First Team

Team

06-05-1965

Dutch Under 23 XI (a)

Friendly: First Team

Team

11-05-1965

PSV Eindhoven (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1965

Chester (h)

Friendly: First Team

Team

14-08-1965

Scunthorpe United (h)

Friendly: First Team

Team

25-10-1965

Scunthorpe United (a)

Testimonial: Freddie Goodwin Testimonial

Team

15-11-1965

Grenville Hair's All Stars XI (h)

Testimonial: Grenville Hair Testimonial

Team

02-05-1966

Rochdale (a)

Testimonial: Ted Burgin Testimonial

Team

13-05-1966

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

19/22-05-1966

Feyenoord (a)

Junior Tournament: Feyenoord Youth Tournament:

Team

20-05-1966

Bradford Park Avenue (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

10-08-1966

Glasgow Select XI (a)

Tournament: Glagow Charity Cup:

Team

13-08-1966

Hartlepools United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-1966

Bradford City (h)

Friendly: First Team

Team

10-10-1966

Bristol City (a)

Testimonial: John Atyeo Testimonial

Team

10-05-1967

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-08-1967

Waterford (a)

Testimonial: Peter Fitzgerald Testimonial

Team

10-08-1967

Drumcondra Select XI (a)

Testimonial: Eamonn D'Arcy Testimonial

Team

12-08-1967

Bradford City (h)

Testimonial: Grenville Hair Testimonial

Team

25-05-1968

Swansea Town (a)

Testimonial: Ivor Allchurch Testimonial

Team

30-07-1968

Bradford City (a)

Testimonial: Grenville Hair Benefit

Team

31-07-1968

York City (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1968

Celtic (n)

Friendly: First Team

Team

04-12-1968

Witton Albion (a)

Friendly: First Team

Team

14-05-1969

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

16-05-1969

Huddersfield Town (n)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

27-09-1969

Sunderland (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-1969

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1969

Celtic (a)

Friendly: First Team

Team

02-01-1970

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-04-1970

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-08-1970

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1970

Gateshead (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-1970

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

22-12-1970

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

13-04-1971

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: First Team

Team

03-05-1971

Hull City (a)

Testimonial: Chris Chilton Testimonial

Team

05-05-1971

Glentoran (a)

Tournament: Esso Ulster'71 Festival:

Team

31-07-1971

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1971

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

04-08-1971

Greenock Morton (a)

Friendly: First Team

Team

07-08-1971

UCD Irish Select XI (a)

Friendly: First Team

Team

08-12-1971

John Charles All Stars XI (a)

Testimonial: John Charles Testimonial

Team

21-12-1971

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

12-05-1972

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

31-07-1972

Doncaster Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

02-08-1972

Bradford City (h)

Friendly: First Team

Team

15-12-1972

Blyth Spartans (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20/23-04-1973

Glasgow (a)

Junior Tournament: Glasgow Youth Tournament:

Team

07-05-1973

Celtic (h)

Testimonial: Jack Charlton Testimonial

Team

22/30-06-1973

Cannes (a)

Junior Tournament: Cannes Youth Tournament:

Team

09-08-1973

Hamilton Academical (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1973

Bradford City (h)

Friendly: First Team

Team

15-08-1973

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

15-08-1973

Rochdale (a)

Friendly: Non-First Team

Team

18-08-1973

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

21-08-1973

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

30-10-1973

Stirling Albion (a)

Testimonial: Billy Bremner Testimonial

Team

30-04-1974

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

06-05-1974

Sunderland (h)

Testimonial: Billy Bremner Testimonial

Team

07-05-1974

Middlesbrough (a)

Testimonial: Bill Gates Testimonial

Team

03-08-1974

Huddersfield Town (a)

Testimonial: Steve Smith Testimonial

Team

07-08-1974

Aston Villa (a)

Friendly: First Team

Team

07-08-1974

Droylesden (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-08-1974

Southampton (a)

Testimonial: Ted Bates Testimonial

Team

30-10-1974

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

30-04-1975

SK Brann (a)

Friendly: First Team

Team

05-05-1975

Don Revie XI (h)

Testimonial: Norman Hunter Testimonial

Team

13-05-1975

Walsall (a)

Testimonial: Nick Atthey Testimonial

Team

19-05-1975

Scotland Under 23 (a)

Friendly: First Team

Team

25/31-05-1975

Ajax (a)

Junior Tournament: Ajax Youth Tournament:

Team

28-07-1975

Farsley Celtic (h)

Friendly: Non-First Team

Team

28-07-1975

Hamburger SV (a)

Tournament: Hamburg Tournament

Team

30-07-1975

AS St Etienne (a)

Tournament: Hamburg Tournament

Team

02-08-1975

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1975

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1975

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

11-08-1975

Bishop Auckland (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-10-1975

John Giles XI (a)

Testimonial: John Giles Testimonial

Team

11-02-1976

Celtic (a)

Friendly: First Team

Team

27-03-1976

Norrby IF (h)

Friendly: Non-First Team

Team

26-04-1976

Sunderland (a)

Testimonial: Bobby Kerr Testimonial

Team

03-05-1976

Newcastle United (h)

Testimonial: Paul Reaney Testimonial

Team

17-05-1976

Lillestrom (a)

Friendly: First Team

Team

19-05-1976

Viking Stavanger (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1976

Borussia Dortmund (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1976

Anderlecht (a)

Tournament: Amsterdam 701 Tournament

Team

08-08-1976

Borussia Munchengladbach (a)

Tournament: Amsterdam 701 Tournament

Team

15-11-1976

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

26-03-1977

John Giles Eire XI (h)

Testimonial: Paul Madeley Testimonial

Team

29-03-1977

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

03-08-1977

Odense BK (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1977

PSV Eindhoven (a)

Friendly: First Team

Team

09-08-1977

Doncaster Rovers (a)

Friendly: Non-First Team

Team

12-08-1977

RWD Molenbeek (a)

Friendly: First Team

Team

16-08-1977

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-10-1977

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

09-11-1977

Scotland Select XI (h)

Testimonial: Peter Lorimer Testimonial

Team

22-11-1977

Ajax Amsterdam (h)

Tournament: Queen's Silver Jubilee Match

Team

13-12-1977

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

17-04-1978

Dundee (a)

Friendly: First Team

Team

02-05-1978

Young Boys of Berne (a)

Friendly: First Team

Team

04-05-1978

F.C. Grenchen (a)

Junior Tournament: Blue Stars Youth Tournament:

Team

29-07-1978

VfB Stuttgart (a)

Friendly: First Team

Team

02-08-1978

NEC Nijmegen (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-1978

Roda JC (a)

Friendly: First Team

Team

12-08-1978

Yorkshire Amateurs (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-11-1978

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

28-03-1979

Super Leeds XI (h)

Testimonial: Eddie Gray Testimonial

Team

29-07-1979

Schalke 04 (a)

Friendly: First Team

Team

01-08-1979

Werder Bremen (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1979

Fortuna Dusseldorf (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-1979

PSV Eindhoven (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1979

NEC Nijmegen (h)

Friendly: First Team

Team

11-09-1979

Sheffield Wednesday (a)

Testimonial: Paul Bradshaw Testimonial

Team

04-12-1979

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

26-01-1980

Sheffield United (a)

Friendly: First Team

Team

05-03-1980

Vancouver Whitecaps (h)

Testimonial: David Harvey Testimonial

Team

06-05-1980

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

01-06-1980

Morocco XI (a)

Friendly: First Team

Team

01-08-1980

Grasshoppers (a)

Tournament: Zurich Tournament: Semi-Final

Team

02-08-1980

FC Zurich (a)

Tournament: Zurich Tournament: Third Place Play-off

Team

05-08-1980

Real Sociedad (a)

Friendly: First Team

Team

09-08-1980

Newcastle United (a)

Friendly: First Team

Team

14-10-1980

Barnsley (a)

Testimonial: Norman Rimmington Testimonial

Team

18-11-1980

Sutton Town (a)

Friendly: First Team

Team

02-12-1980

Swansea City (a)

Friendly: First Team

Team

16-12-1980

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

23-01-1981

Sheffield United (a)

Friendly: First Team

Team

27-01-1981

Sunderland (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-02-1981

Grimsby Town (a)

Testimonial: Harry Wainman Testimonial

Team

27-04-1981

Borussia Dortmund (h)

Friendly: First Team

Team

22-07-1981

Ikast FS (a)

Tournament: Ikast Tournament

Team

24-07-1981

Widzew Lodz (a)

Tournament: Ikast Tournament

Team

27-07-1981

FC Utrecht (a)

Tournament: Ikast Tournament: Third Place Play-off

Team

30-07-1981

FC Koln (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1981

Sporting de Gijon (a)

Tournament: La Linea Tournament

Team

09-08-1981

Real Madrid (a)

Tournament: La Linea Tournament: Third Place Play-off

Team

14-08-1981

Barcelona SC Ecaudor (a)

Tournament: Toronto Tournament: Semi-Final

Team

18-08-1981

Benfica (a)

Tournament: Tournament: Toronto Tournament: Final

Team

19-08-1981

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-10-1981

Sheffield Wednesday (h)

Testimonial: Trevor Cherry Testimonial

Team

12-02-1982

Blackburn Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

05-03-1982

Rochdale (a)

Friendly: First Team

Team

23-03-1982

Glentoran (a)

Friendly: First Team

Team

20-05-1982

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Semi-Final

Team

07-08-1982

Heart of Midlothian (a)

Friendly: First Team

Team

09-08-1982

St Mirren (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1982

Motherwell (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1982

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-08-1982

Doncaster Rovers (a)

Testimonial: Gordon Foster Testimonial

Team

23-08-1982

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Final

Team

02-11-1982

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-11-1982

Stevenage Borough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-04-1983

Yorkshire Amateurs (a)

Testimonial: Darren Smith Testimonial

Team

09-05-1983

York City (a)

Testimonial: John Simpson Testimonial

Team

10-05-1983

Barnsley (a)

Testimonial: Phil Chambers Testimonial

Team

01-08-1983

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-1983

Partick Thistle (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1983

Falkirk (a)

Friendly: First Team

Team

09-08-1983

Heart of Midlothian (a)

Friendly: First Team

Team

13-08-1983

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

15-08-1983

Frickley Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-1983

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

20-08-1983

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

20-08-1983

Alfreton Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

25-08-1983

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-10-1983

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-03-1984

Thackley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-04-1984

Tampa Bay Rowdies (h)

Friendly: First Team

Team

04-08-1984

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1984

St Johnstone (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1984

Harrogate Railway (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1984

Raith Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1984

Bradford City (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

13-08-1984

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

14-08-1984

Thackley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

15-08-1984

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

17-08-1984

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

18-08-1984

Castilla CF (a)

Tournament: Marbella Tournament: Semi-Final

Team

19-08-1984

Malaga CD (a)

Tournament: Marbella Tournament: Third Place Play-off

Team

20-08-1984

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-08-1984

Hatfield Main (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-09-1984

Thackley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-10-1984

Djurgardens IF (a)

Friendly: First Team

Team

15-01-1985

Aston Villa (h)

Friendly: First Team

Team

22-01-1985

Celtic (h)

Friendly: First Team

Team

26-04-1985

Grantham (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-07-1985

York City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1985

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1985

Exeter City (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-1985

Swindon Town (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-1985

Eccleshill United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-08-1985

Mandella Santos (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-08-1985

Whitby Town (a)

Friendly: First Team

Team

05-08-1985

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

05-08-1985

Bentley Victoria (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1985

Halifax Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

07-08-1985

Collingham (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-08-1985

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

12-08-1985

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-08-1985

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-11-1985

Manchester United (h)

Testimonial: Peter Lorimer Testimonial

Team

17/19-05-1986

FC Ostrach (a)

Junior Tournament: FC Ostrach Tournament:

Team

22-07-1986

Denaby United (a)

Friendly: First Team

Team

24-07-1986

Scunthorpe United (a)

Friendly: First Team

Team

24-07-1986

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

00-07-1986

Hong Kong Under 21 XI (a)

Friendly: Non-First Team

Team

00-07-1986

Harrogate Railway (a)

Friendly: Non-First Team

Team

00-07-1986

Hatfield Main (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-07-1986

Doncaster Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

01-08-1986

Harrogate Town (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1986

Bradford City (a) (Played at Odsal Stadium)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

09-08-1986

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

11-08-1986

Yorkshire Main (a)

Friendly: Non-First Team

Team

12-08-1986

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

13-08-1986

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-1986

Aston Villa (h)

Friendly: First Team

Team

12-11-1986

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-03-1987

Whitby Town (a)

Testimonial: Les Scott Testimonial

Team

00-00-1987

Eintracht Trier (a)

Junior Tournament: West German International Tournament: Summer 1987

Team

00-00-1987

Beyreuth (a)

Junior Tournament: West German International Tournament: Summer 1987

Team

00-00-1987

Turkey Select XI (a)

Junior Tournament: West German International Tournament: Summer 1987

Team

00-00-1987

Dinamo Kiev (a)

Junior Tournament: West German International Tournament: Summer 1987

Team

22-07-1987

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-1987

Goole Town (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-1987

Denaby United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1987

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-1987

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

01-08-1987

North Ferriby United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-08-1987

Huddersfield Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

04-08-1987

Garforth Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1987

Bradford City (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

12-04-1988

Everton (h)

Testimonial: Bobby Collins and John Charles Testimonial

Team

16-04-1988

Nottingham Forest (n) (Played at Wembley)

Tournament: Mercantile Credit Football League Centenary Football Festival

Team

11-05-1988

Don Revie International XI (h)

Testimonial: Don Revie Testimonial

Team

04-08-1988

Hartlepool United (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-1988

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-08-1988

Ossett Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-08-1988

Carlisle United (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1988

Harrogate Town (a)

Friendly: First Team

Team

10-08-1988

Mexborough Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-1988

Cruzeiro (h)

Friendly: First Team

Team

13-08-1988

York City (h)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

15-08-1988

Yorkshire Amateurs (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-1988

Huddersfield Town (a)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

18-08-1988

Goole Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-08-1988

Barnsley (h)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

20-07-1989

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

25-07-1989

Chesterfield (h)

Friendly: First Team

Team

25-07-1989

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-07-1989

Thorne Colliery (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-07-1989

Bridlington Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1989

RSC Anderlecht (h)

Friendly: First Team

Team

04-08-1989

Newcastle Blue Star (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1989

Rotherham United (h)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

07-08-1989

Altrincham (a)

Friendly: Non-First Team

Team

08-08-1989

Doncaster Rovers (h)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

11-08-1989

Halifax Town (a)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

25-01-1990

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

08-05-1990

Genoa (h)

Friendly: First Team

Team

18/20-05-1990

FC Augsburg (a)

Junior Tournament: Augsburg Tournament: May 1990

Team

18/20-05-1990

Tel Aviv (a)

Junior Tournament: Augsburg Tournament: May 1990 : Tel Aviv

Team

18/20-05-1990

Hertha Berlin (a)

Junior Tournament: Augsburg Tournament: May 1990: Hertha Berlin

Team

18/20-05-1990

Sparta Prague (a)

Junior Tournament: Augsburg Tournament: May 1990: Sparta Prague

Team

18/20-05-1990

Energie Cottbus (a)

Junior Tournament: Augsburg Tournament: May 1990: Energie Cottbus

Team

24-07-1990

Hallam FC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-07-1990

Bridlington Town (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-1990

Selby Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

00-07-1990

Garforth Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-1990

Winnington Park (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-1990

Altrincham (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-08-1990

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1990

Langley Park (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-1990

Frickley Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-1990

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1990

Hull City (a)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

13-08-1990

Scarborough (a)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

16-08-1990

North Shields (a)

Friendly: Non-First Team

Team

18-08-1990

Lincoln City (a)

Tournament: Yorkshire & Humberside Cup: Group Match

Team

21-08-1990

Newcastle Blue Star (a)

Friendly: Non-First Team

Team

15-10-1990

Tranmere Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

12-11-1990

Sheffield Wednesday (h)

Testimonial: Mel Sterland Testimonial

Team

13-05-1991

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

17-07-1991

Harrogate Town (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-1991

Garforth Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-07-1991

Swillington Welfare (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-07-1991

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-1991

Cork City (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-1991

Ossett Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1991

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-1991

Bradford City (a)

Testimonial: Maurice Lindley Testimonial

Team

01-08-1991

Emley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-1991

Sheffield Aurora (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1991

Botafogo (n)

Friendly: First Team

Team

06-08-1991

Rossington Main (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1991

Halifax Town (h)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

09-08-1991

Botafogo (h)

Friendly: First Team

Team

09-08-1991

Mexborough Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-08-1991

Huddersfield Town (a)

Tournament: West Riding Senior Cup: Group Match

Team

12-08-1991

Shildon (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-08-1991

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-1991

Aldershot (h)

Friendly: First Team

Team

14-10-1991

York City (a)

Friendly: First Team

Team

29-01-1992

Bayern Munich (h)

Friendly: First Team

Team

13-02-1992

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

15-02-1992

IFK Gothenburg (h)

Friendly: First Team

Team

20-07-1992

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-07-1992

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-1992

Denaby United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-1992

VfB Stuttgart (h)

Tournament: Makita Tournament: Semi-Final

Team

02-08-1992

Sampdoria (h)

Tournament: Makita Tournament: Final

Team

04-08-1992

Ossett Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-1992

Stromgodset IF (a)

Friendly: First Team

Team

05-08-1992

Gainsborough Trinity (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-1992

Liverpool (h)

Testimonial: Jim Beglin Testimonial

Team

17-08-1992

Stocksbridge Park Steels (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-01-1993

Inter Milan (a)

Friendly: First Team

Team

06-01-1993

Fiorentina (a)

Friendly: First Team

Team

24-04-1993

Grampus Eight (h)

Friendly: First Team

Team

00-05-1993

Ajax Amsterdam (n)

Junior Tournament: Coca Cola Challenge Match: June 1993: Ajax Amsterdam

Team

21-07-1993

Cork City (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-1993

Bord Gais (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-1993

Goole Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-1993

Liverpool (n)

Tournament: Transpennine Express Trophy: Semi-Final

Team

29-07-1993

Tottenham Hotspur (n)

Tournament: Transpennine Express Trophy: Final

Team

01-08-1993

Hibernian (a)

Friendly: First Team

Team

02-08-1993

Hatfield Main (a)

Testimonial: Arthur Jones Testimonial

Team

04/07-08-1993

Amsterdam Youth Tournament (a)

Tournament: Youth International (Holland Cup)

Team

06-08-1993

Grimsby Town (a)

Testimonial: Frank Bridge Testimonial

Team

10-08-1993

Stocksbridge Park Steels (a)

Friendly: Non-First Team

Team

18-08-1993

Home Farm (a)

Friendly: Junior Team

Team

31-01-1994

Rotherham United (a)

Testimonial: John Buckley Testimonial

Team

21-03-1994

Bradford City (h)

Testimonial: Peter Haddock Testimonial

Team

10-05-1994

Real Madrid (n)

Friendly: First Team

Team

00-05-1994

Sparta Rotterdam (a)

Junior Tournament: Rotterdam SWART-WIT Under-16 Tournament: May 1994: Final: Sparta Rotterdam

Team

19-07-1994

Australia Olympic XI (n)

Tournament: See 94 Tournament: Malaysia: Group Match

Team

19-07-1994

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-1994

Flamengo (n)

Tournament: See 94 Tournament: Malaysia: Semi-Final

Team

22-07-1994

Pickering Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-07-1994

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1994

Sheffield Wednesday (n)

Tournament: Ryedale Trophy: Semi-Final

Team

31-07-1994

Tottenham Hotspur (n)

Tournament: Ryedale Trophy: Final

Team

31-07-1994

U.S. Lampo (Lamperechio) (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1994

Ascoli (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-1994

Hallam (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-08-1994

Port Vale (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1994

Carlisle United (a)

Testimonial: Mervyn Day Testimonial

Team

09-08-1994

Stocksbridge Park Steels (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-08-1994

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

14-08-1994

Boston United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-10-1994

Bradford City (a)

Testimonial: Gavin Oliver Testimonial

Team

07-11-1994

Cork City (a)

Friendly: First Team

Team

02/05-06-1995

Corbie (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995

Team

02/05-05-1995

California Flyers (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995 : California Flyers

Team

02/05-05-1995

Paris St Germain (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995: Paris St Germain

Team

02/05-05-1995

Corbie (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995: Corbie

Team

02/05-05-1995

St Etienne (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995: St Etienne

Team

02/05-05-1995

Olympique Marsaille (a)

Junior Tournament: Corbie Tournament: June 1995: Olympique Marsaille

Team

14-07-1995

Garforth Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-07-1995

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-1995

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-1995

Mamelodi Sundowns (n)

Tournament: United Bank Challenge: South Africa: Semi-Final

Team

29-07-1995

Hatfield Main (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-1995

Benfica (n)

Tournament: United Bank Challenge: South Africa: 3rd Place Play-off

Team

02-08-1995

Gainsborough Trinity (a)

Friendly: Non-First Team

Team

04-08-1995

TSV Bayer 04 Leverkusen (a)

Friendly: First Team

Team

05-08-1995

Tottenham Hotspur (n)

Tournament: Shepherd Ryedale Trophy: Semi-Final

Team

06-08-1995

Sheffield Wednesday (n)

Tournament: Shepherd Ryedale Trophy: 3rd Place Play-off

Team

06-08-1995

Rotherham United (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-1995

Derby County (a)

Friendly: First Team

Team

10-08-1995

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1995

Halifax Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-09-1995

Boston United (a)

Testimonial: Mel Sterland Testimonial

Team

00-00-1996

Pont Ste Maxenence (a)

Junior Tournament: Pont Ste Maxenence Under Fifteen Tournament: Summer 1996:

Team

19-07-1996

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-1996

1 FC Pforzheim 1896 (a)

Friendly: First Team

Team

02-08-1996

Freiburger FC (a)

Tournament: Bahlingen Tournament: Semi-Final

Team

03-08-1996

SC Freiburg (a)

Tournament: Bahlingen Tournament: Final

Team

06-08-1996

Worksop Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-1996

Huddersfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

10-08-1996

Grimsby Town (a)

Testimonial: John McDermott Testimonial

Team

12-08-1996

Gainsborough Trinity (a)

Testimonial: Gary Lee Testimonial

Team

31-08-1996

Arsenal (h)

Testimonial: John Lukic Testimonial

Team

16-10-1996

Home Farm (a)

Friendly: Junior Team

Team

14-05-1997

Columbus Crew (a)

Friendly: First Team

Team

16-05-1997

DC United (a)

Friendly: First Team

Team

17-07-1997

Steinkjer FK (a)

Friendly: First Team

Team

18-07-1997

Worksop Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-07-1997

Ostersunds FK (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-1997

Pressen Lag (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-1997

Boroughbridge (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-07-1997

Curzon Ashton (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-07-1997

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

29-07-1997

Bradford City (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-1997

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-1997

Nottingham Forest (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-1997

Blyth Spartans (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-08-1997

Halifax Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-08-1997

Galway District (a)

Friendly: Junior Team

Team

22/24-05-1998

Unknown (a)

Feyenoord Youth Tournament May 1998

Team

22-07-1998

Lysekils FF (a)

Friendly: First Team

Team

25-07-1998

Gallstad AIS (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-1998

Gais (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-1998

SS Lazio (n)

Tournament: Carlsburg Trophy: Semi-Final

Team

01-08-1998

Liverpool (n)

Tournament: Carlsburg Trophy: Final

Team

03-08-1998

Guisborough Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

04-08-1998

Stoke City (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-1998

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-1998

VfL Wolfsburg (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-1998

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-1998

Knaresborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-08-1998

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

14-07-1999

Byske IF (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-1999

Goole AFC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-07-1999

Tervarit (a)

Friendly: First Team

Team

19-07-1999

Bodens BK (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-1999

York City (a)

Testimonial: Andy McMillan Testimonial

Team

24-07-1999

Celtic (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-1999

Whitby Town (a)

Testimonial: Paul Pitman Testimonial

Team

28-07-1999

Huddersfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

29-07-1999

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-1999

Birmingham City (a)

Friendly: First Team

Team

01-08-1999

Doncaster Rovers (a)

Testimonial: Steve Beaglehole Testimonial

Team

03-08-1999

Selby Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-07-2000

Panos Ljungskile (a)

Friendly: First Team

Team

22-07-2000

Lysekils FF (a)

Friendly: First Team

Team

24-07-2000

Jonkoping Sodra (a)

Friendly: First Team

Team

29-07-2000

Nottingham Forest (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-2000

Blyth Spartans (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-2000

Blackburn Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-2000

Emley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-08-2000

Huddersfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

06-08-2000

Oldham Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

12-08-2000

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-28-07-2001

Northern Ireland Milk Cup (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

26-07-2001

Jonkoping Sodra (a)

Friendly: First Team

Team

28-07-2001

Kungsbacka IF (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-2001

Halifax Town (h)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-2001

GAIS (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-2001

Dublin City (a)

Friendly: First Team

Team

05-08-2001

Scunthorpe United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-2001

Preston North End (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-2001

York City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-08-2001

Sparta Rotterdam (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-2001

Goole AFC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-2001

Newcastle United U-17 (a)

Friendly: Junior Team

Team

13-08-2001

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-08-2001

Workington U-19 (a)

Friendly: Junior Team

Team

03-05-2002

Barrow (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-05-2002

Celtic (h)

Testimonial: Gary Kelly Testimonial

Team

23-07-2002

Green Town (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2002

Colo-Colo (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-2002

Bangkok XI (a)

Friendly: First Team

Team

03-08-2002

Barnsley (a)

Friendly: First Team

Team

07-08-2002

Rangers (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-2002

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-08-2002

Halifax Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-07-2003

Bristol City (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2003

York City (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2003

Burnley (a)

Friendly: First Team

Team

28-07-2003

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-2003

Hull City (a)

Friendly: First Team

Team

02-08-2003

Chesterfield (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-2003

Aston Villa (n)

Tournament: Dublin Tournament: Semi-Final

Team

10-08-2003

Shelbourne (n)

Tournament: Dublin Tournament: Third Place Play-off

Team

11-08-2003

Home Farm (a)

Friendly: Junior Team

Team

12-08-2003

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-11-2003

Cambridge United (a)

Testimonial: John Taylor Testimonial

Team

14-07-2004

Bodens BK (a)

Friendly: First Team

Team

14-07-2004

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-07-2004

Pitea IF (a)

Friendly: First Team

Team

17-07-2004

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2004

Mansfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

22-07-2004

Frickley Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-07-2004

Oldham Athletic (a)

Friendly: First Team

Team

25-07-2004

Valencia (h)

Friendly: First Team

Team

27-07-2004

Darlington (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-2004

Hibernian (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-2004

Billingham Synthonia (a)

Friendly: Non-First Team

Team

03-08-2004

York City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

05-09-2004

Iraklis Thessaloniki FC (a)

Friendly: First Team

Team

20-03-2005

Drogheda United (a)

Friendly: First Team

Team

02-05-2005

World International XI (h)

Testimonial: Lucas Radebe Testimonial

Team

13-07-2005

FK Haugesund (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2005

Stavanger IF (a)

Friendly: First Team

Team

17-07-2005

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-07-2005

Darlington (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-2005

Halifax Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-07-2005

Celtic (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-2005

Grimsby Town (a)

Friendly: First Team

Team

28-07-2005

Boston United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-2005

Barnsley (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-2005

Stafford Rangers (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-2005

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-2005

Pickering Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

08-11-2005

Rodez Aveyron (a)

Friendly: First Team

Team

13-07-2006

FK Sparta Sarpsborg (a)

Friendly: First Team

Team

15-07-2006

Scarborough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

17-07-2006

FK Ulf Sandnes (a)

Friendly: First Team

Team

18-07-2006

Limerick (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-07-2006

Darlington (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-07-2006

Hartlepool United (a)

Testimonial: Michael Barron Testimonial

Team

25-07-2006

Scunthorpe United (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2006

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-2006

Pickering Town (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

29-07-2006

Nottingham Forest (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-2006

Grimsby Town (a)

Testimonial: Graham Rodger Testimonial

Team

01-08-2006

York City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-01-2007

FC Unirea (a)

Friendly: First Team

Team

24-01-2007

Ethnikos Achna (a)

Friendly: First Team

Team

07-07-2007

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

13-07-2007

York City (a)

Friendly: First Team

Team

18-07-2007

Union Berlin (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-2007

Slovan Liberec (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2007

Energie Cottbus (a)

Friendly: First Team

Team

28-07-2007

Burnley (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-2007

Darlington (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-2007

Wigan Athletic (h)

Friendly: First Team

Team

06-08-2007

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-07-2008

York City (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2008

Galway United (a)

Friendly: First Team

Team

20-07-2008

Bray Wanderers (a)

Friendly: First Team

Team

22-07-2008

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-07-2008

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-2008

Barnet (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-2008

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-07-2008

Darlington (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-2008

Pegasus Juniors (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-2008

FCV Dender (h)

Friendly: First Team

Team

02-08-2008

Newport County (a)

Friendly: Non-First Team

Team

04-08-2008

Guiseley (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-08-2008

Harrogate Railway (a)

Friendly: Non-First Team

Team

12-07-2009

York City (a)

Friendly: First Team

Team

14-07-2009

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

18-07-2009

Glentoran (a)

Friendly: First Team

Team

21-07-2009

Wealdstone (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2009

Grimsby Town (a)

Friendly: First Team

Team

24-07-2009

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-07-2009

Blackburn Rovers (h)

Friendly: First Team

Team

27-07-2009

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

29-07-2009

Newcastle United (a)

Friendly: First Team

Team

29-07-2009

Forest Green Rovers (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-2009

Newport County (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-2009

Burnley (a)

Friendly: First Team

Team

11-08-2009

Pickering Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-07-2010

MFK Ruzomberok (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2010

MFK Kosice (a)

Friendly: First Team

Team

20-07-2010

Bury (a)

Friendly: First Team

Team

22-07-2010

Gainsborough Trinity (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-07-2010

Hartlepool United (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2010

SK Brann (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2010

Hemsworth Miners Welfare (a)

Friendly: Non-First Team

Team

31-07-2010

Wolverhampton Wanderers (h)

Friendly: First Team

Team

03-08-2010

Wakefield (a)

Friendly: Non-First Team

Team

10-08-2010

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-2010

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

14-08-2010

Goole AFC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-07-2011

Falkirk (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2011

Motherwell (a)

Friendly: First Team

Team

20-07-2011

Rochdale (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2011

Sheffield Wednesday (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2011

Bradford Park Avenue (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-2011

Sandefjord (a)

Friendly: First Team

Team

31-07-2011

Newcastle United (h)

Friendly: First Team

Team

06-08-2011

Farsley AFC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-08-2011

Middlesbrough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-09-2011

Hull City (h)

Friendly: Non-First Team

Team

27-09-2011

Middlesbrough (h)

Friendly: Non-First Team

Team

10-10-2011

Chesterfield (h)

Friendly: Non-First Team

Team

26-10-2011

Newcastle United (h)

Friendly: Non-First Team

Team

29-11-2011

Bradford City (h)

Friendly: Non-First Team

Team

13-12-2011

Huddersfield Town (h)

Friendly: Non-First Team

Team

17-12-2011

Rochdale (?)

Friendly: Non-First Team

Team

00-12-2011

Sheffield Wednesday (?)

Friendly: Non-First Team

Team

17-01-2012

Newcastle United (h)

Friendly: Non-First Team

Team

24-01-2012

Celtic (h)

Friendly: Non-First Team

Team

21-02-2012

Hull City (h)

Friendly: Non-First Team

Team

28-02-2012

Middlesbrough (h)

Friendly: Non-First Team

Team

13-03-2012

Carlisle United (h)

Friendly: Non-First Team

Team

21-03-2012

Bradford City (?)

Friendly: Non-First Team

Team

03-04-2012

Knaresborough Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

20-07-2012

Farsley AFC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2012

Alfreton Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2012

Shrewsbury Town U-18 (h)

Friendly: Junior Tournament

Team

23-07-2012

Tavistock AFC (a)

Friendly: First Team

Team

24-07-2012

York City U-18 (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

25-07-2012

Bodmin Town (a)

Friendly: First Team

Team

26-07-2012

Sandefjord U-18 (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-2012

Torquay United (a)

Friendly: First Team

Team

28-07-2012

TNS (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-07-2012

Liverpool U-18 (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

31-07-2012

Bridlington Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-2012

Sandefjord (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-2012

Preston North End (a)

Friendly: First Team

Team

04-08-2012

Rochdale U-18 (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

07-08-2012

Grimsby Borough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

07-08-2012

Burton Albion (a)

Friendly: First Team

Team

08-08-2012

Newcastle United Reserves (h)

Friendly: Non-First Team

Team

11-08-2012

Huddersfield Town U-18 (a)

Friendly: Junior Tournament

Team

15-08-2012

Bradford City Reserves (h)

Friendly: Non-First Team

Team

07-02-2013

Cork City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-07-2013

Farsley AFC (a)

Friendly: First Team

Team

10-07-2013

Slovenian Select XI (a)

Friendly: First Team

Team

13-07-2013

FC Domzale (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2013

Ferencvaros (n)

Friendly: First Team

Team

20-07-2013

Boston United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2013

Walsall (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2013

Stevenage (a)

Friendly: First Team

Team

25-07-2013

Shelley FC (a)

Friendly: Non-First Team

Team

27-07-2013

FC Nurnberg (h)

Friendly: First Team

Team

29-07-2013

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

02-08-2013

Ossett Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-08-2013

Colwyn Bay (a)

Friendly: Non-First Team

Team

08-01-2014

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

06-07-2014

Grimsby Borough (a)

Friendly: Non-First Team

Team

09-07-2014

FC Gherdeina (a)

Friendly: First Team

Team

12-07-2014

Harrogate Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-07-2014

Leeds XI (Gold) (n)

Friendly: First Team

Team

19-07-2014

Guiseley (a)

Friendly: First Team

Team

19-07-2014

York City (a)

Friendly: Non-First Team

Team

19-07-2014

Garforth Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-07-2014

Mansfield Town (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2014

Corby Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

26-07-2014

Chesterfield (a)

Friendly: First Team

Team

29-07-2014

Swindon Town (a)

Friendly: First Team

Team

30-07-2014

Glenavon (a)

Friendly: Non-First Team

Team

02-08-2014

Dundee United (h)

Friendly: First Team

Team

20-08-2014

Rotherham United (h)

Friendly: Non-First Team

Team

10-07-2015

Harrogate Town (a)

Friendly: First Team

Team

15-07-2015

York City (a)

Friendly: First Team

Team

15-07-2015

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

21-07-2015

Eintracht Frankfurt (n)

Friendly: First Team

Team

21-07-2015

Pickering Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

25-07-2015

TSG 1899 Hoffenheim (n)

Friendly: First Team

Team

25-07-2015

Frickley Athletic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

28-07-2015

North Ferriby United (a)

Friendly: Non-First Team

Team

01-08-2015

Everton (h)

Friendly: First Team

Team

01-08-2015

Barrow (a)

Friendly: Non-First Team

Team

13-11-2015

Wycombe Wanderers (a)

Friendly: First Team

Team

13-07-2016

Shelbourne (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2016

Shamrock Rovers (a)

Friendly: First Team

Team

16-07-2016

Bridlington Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

16-07-2016

Nostell Miners Welfare (a)

Friendly: Junior Tournaments

Team

19-07-2016

Tadcaster Albion (a)

Friendly: Non-First Team

Team

22-07-2016

Guiseley (a)

Friendly: First Team

Team

23-07-2016

PSV Eindhoven (a)

Friendly: Non-First Team

Team

24-07-2016

Corby Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team

23-07-2016

Peterborough United (a)

Friendly: First Team

Team

27-07-2016

Farsley Celtic (a)

Friendly: Non-First Team

Team

30-07-2016

Atalanta BC (h)

Friendly: First Team

Team

30-07-2016

Sunderland U-21 (h)

Friendly: Non-First Team

Team

09-08-2016

Ossett Town (a)

Friendly: Non-First Team

Team